Proč si vybrat nás?

Provádíme certifikované montáže homologovaných tažných zařízení značek BRINK, WESTFALIA, BOSAL, HOOK, Auto-Hak, Oris, Galia, HOOK, GDW a dalších. Instalovat je můžeme na osobní vůz, dodávku, obytný vůz, karavan, nákladní vůz i autobus.

V naší nabídce najdete pouze kvalitní atestované produkty od ověřených výrobců s dlouhou životností. Montáž provedeme s maximální přesností na připravené úchytné body na karoserii.

Montáž tažných zařízení

auto

Tažná zařízení dodáváme a montujeme s pevnými kulovými čepy – tyto není povinnost demontovat. Je to bezúdržbové tažné zařízení. Druhá varianta jsou tažná zařízení s odnímatelnými-bajonetovými kulovými čepy. Tyto je povinnost podle vyhlášky odnímat. Při výběru tažných zařízení s odnímatelnými čepy je třeba rozlišovat čepy s vertikálním a horizontálním upínáním.

Veškerá námi dodávaná tažná zařízení a doplňky jsou homologována, splňují požadavky zákona č. 56 Sb. a nijak neomezují záruku na vašem voze.

Ceník prací při montáži tažného zařízení

Každá montáž je jinak náročná. Z toho důvodu je ceník tažných zařízení rozdělen do několika kategorií.

Montáž tažného zařízení:

1 500 Kč

1 800 Kč

2 100 Kč

2 400 Kč

Montáž elektroinstalace:

700 Kč

(montáž v zadní části vozu)

1 000 Kč

(montáž do prostoru pojistek pod přístrojovou deskou)

1 000 Kč

(kódování řídících jednotek)

Všechny ceny jsou bez DPH.

Značky z našeho sortimentu

Německý výrobce Westfalia symbolizuje vůbec největšího producenta tažných zařízení v Evropě. Charakteristická je pro něj nejvyšší kvalita zpracování, dokonalá přesnost, bezkonkurenční antikorozní povrchová úprava KTL a nejspolehlivější systém odnímání čepů. Díky jeho spolupráci s předními světovými automobilkami splňuje nejvyšší požadavky certifikace kvality výrobců automobilů.

V naší nabídce najdete tažná zařízení od nizozemského výrobce Brink-Thule, který zaujímá přední příčky na evropském trhu. Těšit se můžete na vysokou kvalitou zpracování, přesnost, ekologickou povrchovou úpravu a propracovaný systém odnímání kulových čepů. Spolupracuje s předními světovými automobilkami a splňuje nejvyšší požadavky certifikace kvality výrobců automobilů

Tento přední tuzemský výrobce tažných zařízení dodává spolehlivé, přesné a dobře montovatelné modely. Povrchová úprava se vypaluje speciální práškovou barvou a odnímatelné systémy jsou manuální a mají možnost zamykání.

GALIA představuje největšího slovenského výrobce tažných zařízení. Výrobky se pyšní jedinečnou povrchovou úpravou vytvořenou zinkováním. Jejich odnímatelné systémy jsou manuální poloautomatické a dosahují dlouhé životnosti.

Fotografie a vizualizace tažných zařízení a jejich příslušenství včetně cen vám zašleme po vyžádání na e-mail.

Elektroinstalace

ELEKTROINSTALACE - NEDÍLNÁ SOUČÁST tažného zařízení.

Vybrat typ elektroinstalace závisí především na typu vašeho vozidla. Novější modely automobilů disponují datovými sběrnicemi (tzv. CANBUS), parkovacími senzory a dalšími komfortními funkcemi, jako je asistent pomoci při parkování, hlídání jízdního pruhu, hlídání mrtvého úhlu, ESP, aj.

V těchto případech montujeme typové elektropřípojky, které nakodujeme diagnostickým přístrojem. 
Na vozy bez komfortních funkcí lze namontovat i levnější analogové universální elektroinstalace.

Při montáži originálních elektroinstalací provádíme kódování řídících jednotek tažného zařízení pro nastavení komfortních funkcí.

Tažná zařízení s pevnou koulí

Hlavní výhodu lze spatřit v nižších pořizovacích nákladech.

Koule se nesundává, ale ve většině případů stačí pouze povolit dva šrouby a kouli demontovat. Poté je však třeba jeden šroub vrátit, jelikož je jím uchycen držák zásuvky.

Je ideální pro použití zejména těžkých vleků, a to až do hmotnosti 3 500 kg.

Taková koule je obvykle bezporuchová a bezúdržbová. Pevný kulový čep nasadíme podle vyhlášky tak, aby nepřekrýval vaši SPZ.

Tažná zařízení s odnímatelnými kulovými čepy (tzv.bajonety)

Tento typ čepu se nasazuje a odnímá bez použití nářadí pomocí automatického nebo manuálního systému. Lze jej jednoduše odejmout v případě, že na něj není připojen přívěs.

U odnímatelných systémů doporučujeme sáhnout po značkovém výrobku (například od firmy Westfalia nebo Brink-Thule). Jejich tažná zařízení totiž vynikají dlouhou životností, pevností a mechanickou spolehlivostí.

U některých modelů je k dispozici kryt pro případný výřez nárazníku.

Je povinný u vozidel, u kterých překrývá registrační značku nebo mlhové světlo.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Napište nám

Chcete se objednat? Nebo jen na něco zeptat? Využijte tento formulář nebo nám zavolejte.

Adresa

Otevírací doba